Kadın Ustalar Projesi yaklaşık 3 yıl önce, sosyal medyada karşılaştığımız genç bir annenin bıraktığı mesaj ile filizlendi. Şiddet mağduru bir kadın en küçüğü 6 aylık olan 3 çocuğu ile ortada kaldığını, iş bulamadığı için en küçük bebeğini evlatlık vermek istediğini belirten bir ilan bırakmıştı.

Mesleki eğitim alamamış kadınlar da diledikleri işi öğrenerek yapabilmelilerdi. Eşim Sibel ile birlikte öncelikle bu anne daha sonra da bu durumdaki kadınlarla ilgili bir şeyler yapabiliriz diyerek yola çıktık. Kadınların erkek işi diye tanınan mesleklerde tamamen ücretsiz eğitimler alabilecekleri ve daha sonra kolayca işe yerleşip gelir elde edebilecekleri bir proje tasarladık.

 

Hazırladığımız projemizi Milli Eğitim Bakanlığı‘na ilettik. Bakanlık tarafından çok takdirle destek aldı projemiz ve bir protokol imzaladık. Tüm Türkiye’deki meslek liselerinde eğitim yapma yetkisi aldık ve yola çıktık.

 

Bugün 50’ye yakın meslekte Türkiye ve dünyanın sayılı şirketleri ile birlikte eğitimler verip kadınlara meslek ve gelir imkanı sunan kocaman bir organizasyona dönüştük.

 

Bu meslekler içinde en büyük hayallerimizden biri kargo dağıtımı yapacak kadın ustalar yetiştirmekti. 2019 yılı sonunda, “Black Friday” ile başlayan kargo sektöründeki teslimat sorunlarının pandemi ile birlikte geldiği olumsuz duruma kadınların çare olabileceğini farkettik ve ülkemizdeki en büyük kadın istihdam projesi olan “Cargo Plus”ı geliştirdik.

Eşsiz Farklarımızdan Bazıları

10.000 'e Yakın

Mahalli

Kadın Kurye

Kolay Entegre Olabilen Mobil Yazılım Desteği

Mahalle Bazında

Esneklik ve Kusursuz Çözümler 

Yaratma

İmkanı

Market,

E-ticaret,

Mağaza gönderilerini aynı gün teslim imkanı